Ödüllü Olgu Sonucu

Sevgili Meslektaşlarımız,

Nöroradyoloji eğitiminde, kongreler, kurslar, sempozyumlar yanı sıra olgu sunumlarının ayrı ve çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Bazen, ilk bakışta kolay diye nitelendirilen bir olgunun tanısı çok farklı olabilmekte, bazen bulguların karmaşıklığı bizi çok aşina olduğumuz tanıdan uzaklaştırabilmekte, bazen de hiç görmediğimiz, çok değişik ve karmaşık bulgularla karşılaştığımızda tanıda hatta yorumlamada zorlanmaktayız.

Ancak, ne kadar çok tipik, atipik, nadir, farklı olgu görürsek, zorlanmalarımızı o kadar azaltabilir, ayırıcı tanı konusunda geniş bir bakış açısına sahip olabiliriz. Çoğumuzun günlük çalışmalarında, “yahu bu olgu, kursta gösterilene benzemiyor mu?” diyerek kolaylıkla tanı koyduğu, ya da tanıya giden diğer testlerin yapılmasını önerdiği olgular olmuştur. Hatta, bazen, koyduğumuz tanı, iddiaları kazanmamızı sağlamış, bazen de bizi hastanede kahraman yapmıştır.

Web sayfamızdaki “Haftanın Olgusu” ve “Ödüllü Olgular”ı oluşturmaktaki asıl amacımızda, bunların sağlanmasına yardımcı olmaktır. Haftanın olgularına biraz da heyecan katıp ilgiyi arttırmak için bir de ödül koyduk. Her ay en çok olgunun tanısını doğru bilen meslektaşlarımızdan birine bir sonraki TNRD kongresine kayıt ödülü veriyoruz. Ağustos 2021 ayı ödüllü olgularını bilerek, ilk ödülü, yani TNRD 2022 Kongresine Kayıt Ödülünü kazanan Dr. Ümit Tüzün’ü TNRD Yönetim Kurulu ve Olgu Ödülü Kurulu adına candan kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Prof. Dr. E. Turgut TalıDoç. Dr. Rahşan GöçmenProf. Dr. Özlem Alkan
TNRD BaşkanıHaftanın Olgusu Bölümü Editörü
ve Ödül Jüri Üyesi
Ödül Jüri Üyesi

Cahit Güçlü

TNRD