Ödül Koşulları

Ödül Koşulları

Sevgili Meslektaşlarımız,

Nöroradyoloji eğitiminde, kongreler, kurslar, sempozyumlar yanı sıra olgu sunumlarının ayrı ve çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Bazen, ilk bakışta kolay diye nitelendirilen bir olgunun tanısı çok farklı olabilmekte, bazen bulguların karmaşıklığı bizi çok aşina olduğumuz tanıdan uzaklaştırabilmekte, bazen de hiç görmediğimiz, çok değişik ve karmaşık bulgularla karşılaştığımızda tanıda hatta yorumlamada zorlanmaktayız.

Ancak, ne kadar çok tipik, atipik, nadir, farklı olgu görürsek, zorlanmalarımızı o kadar azaltabilir, ayırıcı tanı konusunda geniş bir bakış açısına sahip olabiliriz. Çoğumuzun günlük çalışmalarında, “yahu bu olgu, kursta gösterilene benzemiyor mu?” diyerek kolaylıkla tanı koyduğu, ya da tanıya giden diğer testlerin yapılmasını önerdiği olgular olmuştur. Hatta, bazen, koyduğumuz tanı, iddiaları kazanmamızı sağlamış, bazen de bizi hastanede kahraman yapmıştır.

Web sayfamızdaki “Haftanın Olgusu” ve “Ödüllü Olgular”ı oluşturmaktaki asıl amacımızda, bunların sağlanmasına yardımcı olmaktır. Haftanın olgularına biraz da heyecan katıp ilgiyi arttırmak için bir de ödül koyduk. Her ay en çok olgunun tanısını doğru bilen meslektaşlarımızdan birine bir sonraki TNRD kongresine kayıt ödülü veriyoruz.

Prof. Dr. E. Turgut Talı Doç. Dr. Rahşan Göçmen Prof. Dr. Özlem Alkan
TNRD Başkanı Haftanın Olgusu Bölümü Editörü
ve Ödül Jüri Üyesi
Ödül Jüri Üyesi
  1. Türk Nöroradyoloji Derneği üyesi olmak (üye olmak için tıklayınız).

  2. Olgunun gönderilmiş olduğu kurumdan gelen yanıtlar değerlendirmeye alınmaz.

  3. Bir kişi yılda en fazla bir kez ödül alabilir.

  4. Aynı kurumdan yılda en fazla üç kez ödül alınabilir.

  5. Sadece TNRD web sayfası üzerinden verilen yanıtlar değerlendirmeye alınır. (Sosyal medyadan da yanıtlar verilebilir; ancak bunlar ödül kapsamında değerlendirilmez).

  6. İlk doğru yanıtı veren kişi o haftanın “Haftanın Doğru Bilen” i olarak kabul edilir.

  7. Dört haftanın sonunda ilk doğru yanıtı an fazla sayıda veren kişi ödülü almaya hak kazanır.

  8. Ödüller dört haftada bir verilir.