Ödül Koşulları

Ödül Koşulları

Sevgili Meslektaşlarımız,

Nöroradyoloji eğitiminde, kongreler, kurslar, sempozyumlar yanı sıra olgu sunumlarının ayrı ve çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Bazen, ilk bakışta kolay diye nitelendirilen bir olgunun tanısı çok farklı olabilmekte, bazen bulguların karmaşıklığı bizi çok aşina olduğumuz tanıdan uzaklaştırabilmekte, bazen de hiç görmediğimiz, çok değişik ve karmaşık bulgularla karşılaştığımızda tanıda hatta yorumlamada zorlanmaktayız.

Ancak, ne kadar çok tipik, atipik, nadir, farklı olgu görürsek, zorlanmalarımızı o kadar azaltabilir, ayırıcı tanı konusunda geniş bir bakış açısına sahip olabiliriz. Çoğumuzun günlük çalışmalarında, “yahu bu olgu, kursta gösterilene benzemiyor mu?” diyerek kolaylıkla tanı koyduğu, ya da tanıya giden diğer testlerin yapılmasını önerdiği olgular olmuştur. Hatta, bazen, koyduğumuz tanı, iddiaları kazanmamızı sağlamış, bazen de bizi hastanede kahraman yapmıştır.

Web sayfamızdaki “Haftanın Olgusu” ve “Ödüllü Olgular”ı oluşturmaktaki asıl amacımızda, bunların sağlanmasına yardımcı olmaktır. Haftanın olgularına biraz da heyecan katıp ilgiyi arttırmak için bir de ödül koyduk. Her ay en çok olgunun tanısını doğru bilen meslektaşlarımızdan ikisine bir sonraki TNRD kongresine kayıt ödülü ya da tercihe göre Türk Nöroradyoloji Diploması-Türk Pediatrik Nöroradyoloji Diploması kurslarından birine kayıt ödülü veriyoruz.

Prof. Dr. E. Turgut Talı Prof. Dr. Nursel Yurttutan Doç. Dr. Rahşan Göçmen Prof. Dr. Özlem Alkan
TNRD Başkanı Haftanın Olgusu Bölümü Editörü
ve Ödül Jüri Üyesi
Ödül Jüri Üyesi Ödül Jüri Üyesi

Ödül Koşulları

  1. Türk Nöroradyoloji Derneği üyesi veya aday üyesi olmak. Radyoloji uzmanlık öğrencileri (asistanlar) “aday üyelik” statüsü ile derneğimize üye olabilir ve ödül kazanabilirler (üye olmak için tıklayınız).

  2. Olgunun gönderilmiş olduğu kurumdan gönderilen yanıtlar ödül değerlendirmesine alınmaz.

  3. Bir kişi yılda en fazla bir kez ödül alabilir.

  4. Aynı kurumdan yılda en fazla üç kez ödül alınabilir.

  5. Sadece TNRD web sayfası üzerinden verilen yanıtlar değerlendirmeye alınır. (Sosyal media sayfalarımızdan da yanıtlar ve yorumlar yapılabilir fakat bunlar ödül kapsamında değerlendirilmez).

  6. Dört haftanın sonunda ilk doğru yanıtı veren (en fazla sayıda) ilk iki kişi ödül almaya hak kazanır.

  7. Ödüller dört haftada bir verilir.

  8. Ödüller, TNRD Yıllık Toplantısı  veya TNRD Diploma kurslarına kayıt ödülleridir.